Autor: Dermot O’Leary
Wydawnictwo: Wilga
Poziom: BD I/II
Trzecia część cyklu o przygodach kociego rodzeństwa: niemal zupełnie niewidomej kociej wojowniczki ninja Toto i jej brata Sreberka; poprzednio: „Toto kotka ninja i zagadka skradzionego sera” p. 20/2025.
Najnowsza historia zaczyna się brawurową akcją, podczas której Toto, zastępczyni brytyjskiego oddziału Elitarnego Klubu Kotów Ninja, oraz jej brat Sreberko we współpracy ze Zwierzęcym Biurem Śledczym rozbijają psią szajkę handlarzy kośćmi. Udana misja zostaje zwieńczona wystawną kolacją zorganizowaną przez Kocipyszczka (ekscentrycznego szczura żyjącego jako kot), który proponuje rodzeństwu rekreacyjny wyjazd na najsłynniejszy zwierzęcy festiwal muzyczny – Koten’er.
Toto nie dane jednak będzie wykorzystać weekendowy wyjazd na odpoczynek, gdyż po raz kolejny będzie musiała zmierzyć się ze swoim odwiecznym wrogiem, Arcyksięciem Ferdykotem, wcielającym się tym razem w rolę menedżera słynnego zespołu rockowego (Stefan i Sierściuchy). Bohaterkę i jej przyjaciół czeka wiele niebezpieczeństw i trudnych wyzwań, ponieważ złoczyńca próbuje zrealizować nikczemny plan przejęcia kontroli nad światem zwierząt za pomocą teledysku wprowadzającego słuchaczy w stan hipnozy.
Pełna wartkiej akcji fabuła okraszona jest dużą dawką humoru oraz dynamicznymi czarno-białymi ilustracjami z komiksowymi wstawkami. Wciągająca powieść, która podkreśla wartość przyjaźni, współpracy i akceptacji. Nie trzeba zachowywać kolejności wydawniczej w lekturze. Okładka miękka, klejona. Duża czcionka.
Idealna propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Polecam.