Konferencja – Kultura czytania 2023

Zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy ze wszystkich typów bibliotek, animatorki i animatorów kultury – grono pracujące w bibliotekach do udziału w ogólnopolskiej konferencji KULTURA CZYTANIA , którą po raz trzeci organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w hotelu IOR w Poznaniu, w dniach 11-12 października 2023 r.

KULTURA CZYTANIA to szerokie spojrzenie na słowo, tekst w wielu jego kontekstach i mariażach z innymi dziedzinami sztuki. Chcemy zainspirować ludzi pracujących z tekstem, pokazać nowe zjawiska.

W tym roku skupimy się na procesie czytania, zagadnieniu promocji czytania, kreatywnym podejściu do języka, na czytaniu i nieczytaniu; zastanowimy się, w jaki sposób pisanie książek angażuje samych twórców, a w jaki – odbiorców ich dzieł. Przyjrzymy się relacji bibliotekarz-czytelnik w praktyce brytyjskiej. Uwagę poświęcimy niemocy i wypaleniu twórczemu. Będziemy rozmawiać z twórcami czasopism i książek dla dzieci, wydawcami książek, i badaczami. Czekają na Państwa prelekcje, warsztaty, panel dyskusyjny, koncert w dźwiękach gongów i mis tybetańskich.

TUTAJ znajdziecie Państwo wszystkie szczegóły, instrukcję zapisu, formularz zapisu na konferencję, formularze zapisów na poszczególne warsztaty i koncert.

Będziemy nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo poinformować bibliotekarki i bibliotekarzy pracujących  w bibliotekach Państwa województwa o konferencji Kultura czytania.