Szybkie dania keto

Autor: Diana Pietraszewska                                    Wydawnictwo RM

 

Dieta ketogeniczna zasadniczo opiera się na usunięciu ze swojego menu węglowodanów, tak aby organizm skoncentrował się na wykorzystaniu energii z ciał ketonowych, co ma uruchomić w nas dodatkowe pokłady energii. Zwolennicy produktów zawierających dużą ilość tłuszczów powinni być w tym przypadku usatysfakcjonowani, ponieważ ideą tej diety jest właśnie korzystanie ze składników wysokotłuszczowych.

Diana Pietraszewska, dietetyczka i autorka książki zawierającej wybrane przepisy na dania wykorzystywane w tej diecie, przekonuje czytelników, że w jej przypadku stosowanie się do tego rodzaju zaleceń żywieniowych przyniosło wyłącznie pozytywne skutki, m.in. utratę zbędnych kilogramów, umiejętność lepszego radzenia sobie w sytuacjach stresowych, poprawę odporności i ogólnie lepszą kondycję ciała i ducha.

Z pewnością nadwyżka produktów wysokotłuszczowych nie jest wskazana dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób, więc poza lekturą omawianej publikacji, konsultacja ze specjalistą wydaje się w tej sytuacji niezbędna. Praca zawiera prawie sto dość łatwych w przygotowaniu przepisów na śniadania, obiady i kolacje. Dla osób zainteresowanych. Oprawa miękka, klejona. Anna Karczewska