Głos z zaświatów Bernard Werber

„Głos z zaświatów”

Głos z zaświatów Bernard WerberAutor: Bernard Werber                                            Wydawnictwo: Sonia Draga

 

Najnowsza powieść Bernarda Werbera – popularnego francuskiego pisarza, specjalizującego się w literaturze fantastycznej. Poprzednio na liście: „Szósty sen” (p. 1/19). „Głos z zaświatów” to literacka uczta: wspaniała, stylowa i zwariowana fabuła z domieszką kontekstów historii literatury i kultury popularnej.

Główny bohater (nomen omen znany pisarz, Gabriel Wells) pewnego dnia orientuje się, że ludzie go nie dostrzegają. Konfuzję Wellsa wzmaga odkrycie tajemnicy powodu takiego stanu rzeczy. Mianowicie, Wells nie żyje, prawdopodobnie został zamordowany. Od tej pory pozostaje w świecie żywych, ale utrzymuje kontakt jedynie z medium o wdzięcznym imieniu Lucy. Wspólnie spróbują rozwiązać zagadkę śmierci pisarza, co zaprowadzi ich nawet do samego Arthura Conan Doyle’a; między innymi oczywiście. Dodam tylko, że na kartach powieści mignie też sylwetka Jima Morrisona.

Prezentowana pozycja stanowi przede wszystkim gwarant dobrej i ambitnej zabawy, choć nie brakuje w niej również specyficznie podanej mądrości. Werber wraca w „Głosie z zaświatów” do charakterystycznego motywu swojej twórczości, czyli wstawek z „Encyklopedii wiedzy względnej i absolutnej”. Powieść wysokiej klasy dla miłośników autora i gatunku. Oprawa miękka, klejona.