Przełomowa terapia

„Przełomowa terapia”

Przełomowa terapiaAutor: Charles Graeber
Wydawnictwo: Znak Horyzont

 

 

 

 

 

 

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja amerykańskiego dziennikarza, laureata między innymi Overseas Press Club’s Ed Cunningham Award to opowiedziana z pasją historia walki z rakiem.
Immunoonkologia to młoda dziedzina nauki, w której chorzy i lekarze pokładają wielkie nadzieje, dająca zdumiewające efekty w leczeniu. Nadal jednak schemat działania w przypadku różnych odmian choroby nowotworowej nie jest ustalony i nie każdy nią dotknięty ma szanse na wyzdrowienie. Dlaczego jedynie część pacjentów reaguje na terapię? Charles Graeber przedstawia tuzy medycyny, eksperymentatorów, którzy poświęcili życie zawodowe na poszukiwanie leku. Galerię tych osobowości otwiera dr William Coley, który pokonał mięsaka zjadliwym szczepem paciorkowców.

Kolejne odkrycia, losy pacjentów, sukcesy i porażki terapii, kariery teorii naukowych ujęte są we wciągającą i mimo hermetyczności tematyki, przedstawioną przystępnie historię i dzień dzisiejszy immunoonkologii. Charles Graeber nie szuka sensacji, z wyczuciem i szacunkiem przedstawia chorych, nie jako „przypadki medyczne” a konkretne osoby. Książka wciąga jak rasowy reportaż. Znakomita lektura.
Wydanie w miękkiej oprawie, klejone. Zawiera zdjęcia. Książka opatrzona bibliografią i przypisami.

Fragment publikacji: https://issuu.com/znak/docs/graeber_przelomowa_terapia_issuu