Zakochana myszka Dorota Gellner

Zakochana myszka

Zakochana myszka Dorota GellnerAutorka: Dorota Gellner                                 Ilustratorka: Agata Dobkowska                     Wydawnictwo: Bajka

Poziom: BD O

Dorota Gellner jedna z najpopularniejszych poetek dla dzieci powraca na listę po krótkiej nieobecności. Poprzednio gościła na niej z książeczką „Frania” (p. 22/2021).

W najnowszej kartonówce pisze o trudzie zawodu miłosnego w wersji dla najmłodszych. Zawód ukazuje na przykładzie myszki zakochującej się w – teraz powinny nastąpić dźwięki werbli – kocie… W uroczy sposób próbuje się do niego zbliżyć, wycina z żółtego sera kawałki w kształcie serca, które podrzuca wybrankowi, maluje graffiti, otacza kota czcią – czego nie mogą zrozumieć jego najwięksi odwieczni wrogowie, czyli psy i szczury. Uczucie nie może się spełnić, co ciekawe, w efekcie pewnego przypadku. Nie poszło więc o niedopasowanie.

Może myszka za długo zwlekała? Pytań otwiera się wbrew pozorom – bo niby mamy do czynienia z ot, taką zwyczajną bajką – wiele więcej. Rymowany tekst, rytmiczny, zabawny zaskakuje jak rzadko kiedy tego typu teksty. Idealna propozycja lektury familijnej.