Zachowanie zwierząt Wyatt Tristram

Zachowanie zwierząt

Zachowanie zwierząt Wyatt TristramAutor: Tristram D. Wyatt                                                      Wydawnictwo: PWN

 

Część serii „Krótki kurs” oryginalnie wydawane przez wydawnictwo Oxfordu, największą oficynę uniwersytecką na świecie. Wszystkie książki z tej serii oznaczają wszystko co najlepsze w literaturze popularnonaukowej. Trudna wiedza jest w nich przekazywana w niezwykle komunikatywny sposób.

Autor jest brytyjskim biologiem pracującym na Wydziale Zoologii Oxfordu. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się głównie na zachowaniu zwierząt – toteż nic dziwnego, że właśnie tego dotyczy prezentowana pozycja. Wyatt zdążył poruszyć w tej niewielkich rozmiarów książce naprawdę wiele tematów, z których można wyróżnić dobór partnera (dzikie kury potrafią np. pozbyć się nasienia koguta, którego uznały za niedostatecznego samca) czy swoiste wybory nowego gniazda organizowane przez pszczoły (ich fascynujący opis znajduje się na stronach 120-121).

Podobnych smaczków znajdziemy u Wyatta mnóstwo. Książkę pochłania się jednym tchem. Na pewno dużo przedstawionych tu faktów zrobi furorę wśród miłośników fauny. Pozycja zawiera bibliografię i skorowidz. Oprawa miękka, klejona.