Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących Celeste Johnston

Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących

Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących Celeste JohnstonAutorka: Celeste Johnston                                  Wydawnictwo Publicat

 

 

Przyjemny dla oka i inspirujący przewodnik autorstwa Celeste Johnston (po raz pierwszy na liście) – projektantki, artystki i bizneswoman z Teksasu, pasjonatki ogrodnictwa, która na tkaninę przenosi najczęściej motywy botaniczne.

Trzeba przyznać, że zdjęcia świadczące o efektach jej pracy zachęcają do podejmowania tego typu aktywności. Niejeden laik po takiej lekturze może połknąć hafciarskiego bakcyla. Tym bardziej, że kartkując kolejne strony książki nabiera się przekonania, że przeniesienie wzoru na tkaninę, umocowanie jej w tamborku i wyhaftowanie prostego wzoru nie może być skomplikowanym zajęciem. Doświadczona w tym fachu Johnston zapewnia, że haft nie wymaga wielu przygotowań, wykorzystywane materiały są niedrogie i poręczne, można więc spokojnie przenieść je w każde miejsce, a rytmiczne przeciąganie igły w górę i w dół działa na człowieka bardzo kojąco. Publikacja adresowana, jak w tytule, do początkujących, zawiera jasne instrukcje różnego rodzaju technik haftowania, próbnik botaniczny z licznymi projektami, bibliotekę ściegów i spis kolorów nici.

Ze względu na klarowny sposób przekazu wiedzy, estetyczną oprawę graficzną i zamieszczone modne wzory do projektów warto włączyć tę pozycję do bibliotecznego księgozbioru, wzbogacając go o aktualny poradnik z zakresu hafciarstwa. Okładka miękka, klejona, większy format. Zainteresowanym polecam.