„Choinka. Jestem, jaka jestem”

Autor: Yuval Zommer
Wydawca: Dwukropek

Poziom: BD 0/I

 

 

Książka obrazkowa dla małych dzieci angielskiego autora i ilustratora to urocza, świąteczna opowieść o potrzebie bliskości oraz akceptacji.

Przedstawia rymowaną historię krzywej, niepozornej choinki rosnącej na leśnej polanie. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w lesie pojawiają się ludzie, którzy zaczynają wycinać otaczające ją, dorodne drzewka, aż w pewnym momencie zostaje zupełnie sama, pogrążając się w smutku i mroku. Po ciemnej, przerażającej nocy nadchodzi jednak jasność poranka, a wraz z nim leśne zwierzęta, które otaczają ją troską i przystrajają jej gałązki ozdobami. Dzięki nowym przyjaciołom bohaterka nabiera pewności siebie, zaczyna cieszyć się życiem i akceptować siebie, las zaś staje się jej prawdziwym domem.

Historię pięknie rozwijającej się rośliny dzięki trosce i miłości otoczenia, a także las na tle zmieniających się pór roku wspaniale przedstawiają malarskie, klimatyczne, subtelne ilustracje. Mądra, wzruszająca, z dedykacją dla lasów opowieść, pokazująca, czym jest piękno wewnętrzne.

Wielkoformatowa, w twardej, szytej oprawie. Bardzo polecam. Poprzednio: „Wielka księga ptaków” p. 12/19.