Ostatnia Tchnąca Magią Julie Pike

„Ostatnia Tchnąca Magią”

Ostatnia Tchnąca Magią Julie PikeAutorka: Julie Pike
Wydawca: :Dwukropek

Poziom czytelniczy: BD III

 

 

Debiut Brytyjki, absolwentki kierunku Kreatywnego Pisania dla Młodzieży Uniwersytetu w Bath to fabuła fantastyczno-przygodowa, kierowana do młodych czytelników w wieku 9+.

Pomysłowa intryga osadzona jest w realiach bliskich średniowiecznym. Bohaterka, dwunastoletnia Rayne jest córką opiekunki małej osady ukrytej wśród lasów. Jej matka za pomocą czarów leczy i ochrania małą społeczność a ją samą szkoli na następczynię. Niestety dziewczynka nie chce przyjąć dziedzictwa i zostać następną Tchnącą Magią. Nie lubi mozolnych ćwiczeń a jej wysiłki by jak matka zdmuchiwać z pergaminu zapisane na nim czary na osoby i przedmioty, zazwyczaj kończą się niepowodzeniem lub wypadkiem. Zbuntowana, lekceważy wpajane jej od lat zasady i ściąga na osadę katastrofę. Czary ochronne i lecznicze tracą swoją moc i wioska zapełnia się potworami…

Wykreowane przez autorkę fantastyczne realia są spójne i przekonujące a motyw tchnięcia magią bardzo atrakcyjny i świetnie wykorzystany by pokazać wagę i siłę słów w walce dobra ze złem, potęgę matczynej miłości i trudną drogę do wiary we własne zdolności. Oprócz przygody fabuła oferuje też dreszczyk rodem z horroru, sprawdzian z przyjaźni w myśl zasady „kto się czubi ten się lubi” i po wielu karkołomnych perypetiach, szczęśliwy finał. Gwarancja satysfakcjonującej lektury.
Wydanie w twardej oprawie, szyte, z nieco większą czcionką.

fragment publikacji: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ostatnia-tchnaca-magia/