Nikola Kucharska Fakty i plotki o smokach

„Fakty i plotki o smokach”

Nikola Kucharska Fakty i plotki o smokachAutorka: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

 

 

 

 

 

Nowa publikacja w dorobku ilustratorki i twórczyni autorskich książeczek dla dzieci to utrzymana w stylistyce znanej z tytułu „Opowiem ci mamo, co robią koty”, pełna humoru obrazkowa kartonówka o smokach, która rozbawi nie tylko niedorosłych.

Nikola Kucharska puściła wodze fantazji i zaprezentowała smocze uniwersum. Na początku poznajemy szczegółową anatomię legendarnych gadów, odkrywającą przed czytelnikiem nieznane mu fakty, w tym ten o dwóch sercach, złotym i kamiennym. Autorka zrywa też zasłonę milczenia o prawdziwych przyczynach wrogości między smokami a ludźmi. Zdradzić tu należy, iż jednym z powodów był nieudany portret Grozilli Pomponii Klawicjusz. Tom ten jest nieocenionym kompendium na temat gatunków smoków i ich zwyczajów (np. smoki powietrzne wylizują kolor zielony z tęczy). Smokofilów ukontentuje też rozdział poświęcony nauce. Portret wynalazcy liczby dyrdymalnej z pewnością ucieszy ich oczy. Jednym słowem to erudycyjna publikacja, niezbędna w biblioteczce każdego szanującego się wielbiciela fantastycznych gadów.

Nikola Kucharska ugruntowała już sobie pozycję na rynku literatury dla dzieci i młodzieży zarówno jako ilustrator o rozpoznawalnej kresce jak twórczyni całkowicie autorskich projektów. Polecam.

Książka wielkoformatowa, kartonowa.

Fragment publikacji: https://nk.com.pl/fakty-i-plotki-o-smokach/2850/ksiazka.html