Długo i szczęśliwie. Japońska sztuka akceptacji Scott Haas

„Długo i szczęśliwie. Japońska sztuka akceptacji”

Długo i szczęśliwie. Japońska sztuka akceptacji Scott HaasAutor: Scott Haas                                                              Wydawca: Grupa Wydawnicza Foksal

 

Poradnik psychologa Scotta Haasa stanowi oryginalne spojrzenie na kulturę japońską, dzięki której świat kultury zachodniej może wyposażyć się w mocną zbroję chroniącą przed lękami związanymi z przemijaniem, stresem, itp. Haas miał okazję dobrze poznać Japonię i mentalność jej obywateli.

Podpatrywał ich styl życia, wychowanie dzieci, system wartości wpajany od najmłodszych lat. Dostrzegł, że japońska sztuka akceptacji układa się w pewien opisywalny system, którym dzieli się z czytelnikami w prezentowanej książce.

Główny motyw tejże sztuki zasadza się na silnych więziach społecznych, poczuciu wspólnoty, empatii, kultywowaniu tradycji, która nie jest przykrym obowiązkiem a przyjemnością. Do istoty kultury japońskiej należy również celebracja codziennych czynności, takich jak parzenie herbaty, kawy, przygotowywanie posiłków. Z tych rytuałów Japończycy uczynili relaksacyjne dzieło sztuki, którego autorem może być każdy z nas.

Na rynku wydawniczym poradniki napisane wyłącznie w sposób narracyjny są rzadkością. Haas napisał tradycyjną w formie publikację, w dodatku świetną w odbiorze. „Długo i szczęśliwie” daje znakomity wgląd w ducha Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprawa miękka, klejona.