Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje Diamandis Peter Kotler Steven

„Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje. Jak konwergencja technologii radykalnie zmieni biznes, przemysł i nasze życie”

Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje Diamandis Peter Kotler StevenAutorzy: Peter Diamandis, Steven Kotler                Wydawnictwo: Poltext

 

Obaj autorzy goszczą po raz pierwszy na liście, co nie oznacza, że wcześniej nie mieli żadnych osiągnięć. Diamandis jest założycielem ponad piętnastu firm technologicznych z Doliny Krzemowej, a Kotler to pisarz i dziennikarz. W prezentowanej książce opisują konsekwencje rozwoju nowych technologii. Perspektywa przyjęta przez autorów jest jak najbardziej realna, w gruncie rzeczy naoczna, a będzie coraz lepiej lub gorzej (zależy od poglądów poszczególnych jednostek).

Tekst powstał przed pandemią, nie należy więc wiązać płynących z niego wniosków z koronawirusem, aczkolwiek w istocie przyspieszyła ona rozwój wielu kluczowych dla Diamandisa i Kotlera zjawisk. W książce czytamy o nowym wymiarze rozrywki, handlu, turystyki (kłania się rzeczywistość wirtualna), edukacji, żywności, opieki zdrowotnej, pracy jako takiej. Postęp i zmiany w tych dziedzinach są już trudne do ogarnięcia, a wizja awatara, w którego będziemy mogli wcielić się niezależnie od miejsca zamieszkania czy pobytu, i odbyć ważne spotkanie służbowe, może fascynować, jak i przerażać.

Podobnie jak wątek przedłużania życia. Naukowcy pracują nad wydłużeniem życia nicienia – bezkręgowca żyjącego dwadzieścia dni. Jest szansa na dni sto. Kto następny? Prawdopodobnie człowiek. Nowy człowiek. Pozycja zawiera indeks oraz przypisy. Oprawa miękka, klejona.