Feluś i Gucio poznają zawody


Autorka: Katarzyna Kozłowska
Ilustratorka: Marianna Schoett
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Poziom: BD I

 

Kolejna część serii o przygodach przedszkolaka Felusia i jego misia Gucia autorstwa nauczycielki wychowania przedszkolnego (poprzednio: „Feluś i Gucio idą do przedszkola” p. 5/18).

Tym razem ciekawi świata bohaterowie poznają najpopularniejsze zawody. Okazją do tego są zarówno rodzinne wyjścia i wizyty u przyjaciół, jak też wycieczki, spacery oraz spotkania z ciekawymi ludźmi organizowane przez przedszkole. Feluś dowiaduje się, na czym polega praca aktora, ogrodnika, informatyka i paleontologa. Odwiedza gabinet weterynaryjny, remizę strażacką oraz warsztat samochodowy. Wciela się w rolę lekarza, budowniczego i sportowca. Z fascynacją przygląda się też pracy swoich rodziców – tata jest architektem, a mama bibliotekarką. Każdemu zawodowi poświęcona jest jedna rozkładówka z dużymi, sympatycznymi ilustracjami przedstawiającymi pracę poszczególnych osób oraz zabawę dzieci w zawody. Scenki opatrzone są krótkim tekstem.

Książeczka w ciekawy sposób przybliża najmłodszym czytelnikom różne środowiska pracy oraz najważniejsze czynności osób wykonujących dany zawód. Inspiruje dzieci do odgrywania scenek i zabawy w zawody, a także odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Pozycja opatrzona jest wskazówkami i radami dla rodziców. Kartonowa. Polecam.