Sophie Schoenwald Pora snu w zoo

Pora snu w zoo

Sophie Schoenwald Pora snu w zooAutorka: Sophie Schoenwald                                             Ilustrator: Gunther Jakobs                                        Wydawnictwo: Esteri

Poziom: BD O/I

Trzecia część serii o sympatycznych mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Tom drugi pt. „Karnawał w ZOO” (p. 1/21). Tom pierwszy pt. „Wielkie mycie zębów w ZOO” (p. 22/18). Jak dobrze widać po samych tytułach, mali czytelnicy obserwują mieszkańców zoo w różnych sytuacjach. Tym razem przyszła noc; niby pora snu, lecz nie dla wszystkich.

Najdotkliwiej przekonał się o tym pamiętany z poprzednich odsłon cyklu jeż Ignacy, który sam nie może pospać, ponieważ nieustannie musi rozwiązywać problemy z zaśnięciem innych. Każda z tych sytuacji jest komiczna i zabawna, do tego okraszona doskonałą oprawą graficzną. Dzieci mogą też poćwiczy ekwilibrystykę językową i słowotwórstwo. Autorka sprytnie wkomponowała w opowieść językowe łamańce składające się z nazw zwierząt zakłócających nocny spokój Ignacego. Potencjał publikacji został w pełni wykorzystany. Oprawa twarda, szyta.