W głowie Wyprawa do wnętrza mózgu

W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu

W głowie Wyprawa do wnętrza mózgu Autorzy: Isabel Minhos Martins, Maria Manuel Pedrosa Ilustratorka: Madalena Matoso                             Wydawnictwo: Dwie Siostry

 

Obszerna, różnorodna publikacja o ludzkim mózgu z przeznaczeniem dla starszych dzieci. Za teksty odpowiadały: Maria Manuel Pedrosa (I raz na liście) i Isabel Minhos Martins (poprzednio: Sto nasionek, które pofrunęły”, p. 2/20). Zwłaszcza ta druga autorka słynie z perfekcyjnego niemal opowiadania dzieciom o wszelkich tzw. sprawach trudnych.

Tym razem we współpracy z drugą autorką przekazuje niełatwą wiedzę o jakże skomplikowanym organie. Czynią to w najróżniejsze sposoby. Tekst ciągły przeplatany jest pytaniami, po których następuje odpowiedź, cechuje się trafioną metaforyką, po brzegi wypełniają go pomysłowe ilustracje.

Ogrom wiedzy podany jest z humorem i lekkością, czemu sprzyja zresztą bardzo estetyczne wydanie. Nie pominięto ani jednego zagadnienia, które wydaje się istotne przy okazji rozprawiania o funkcjonowaniu mózgu. Co jakiś czas czytelnik może sprawdzić swoją uważność, pamięć czyli generalnie stan mózgu dzięki kreatywnym, wymyślnym zadaniom do wykonania (nie zawiera miejsc do wypełnienia). Prezentowana pozycja na pewno będzie udanym zakupem bibliotecznym.

Oprawa twarda, szyta.