Z psiego na nasze, czyli jak odczytywać sygnały, które dają nam psy


Autorka: Lili Chin
Wydawnictwo: Lingea

 

Lili Chin urodziła się w Malezji, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest graficzką i popularyzatorką psiej mowy ciała. Jej rysunki, plakaty i infografiki wykorzystywane są przez weterynarzy i behawiorystów, jak też w kampaniach promujących odpowiedzialne zachowania ludzi w kontakcie z psami oraz w wielu schroniskach dla psów.

„Z psiego na nasze” to niezwykle przystępny, oparty na infografikach poradnik, który pomaga zrozumieć mowę ciała psa, jego mimikę i zachowanie. Autorka zachęca do uważnego obserwowania swojego pupila w różnych sytuacjach, a także zwracania uwagi na sygnały, za pomocą których psy (mistrzowie w czytaniu ludzkiej mowy ciała) komunikują się z otoczeniem.

W swojej książce na ponad stu planszach ilustruje charakterystyczne elementy mowy ciała psów, a obok w punktach przedstawia widoczne sygnały oraz wyjaśnia, co mogą one oznaczać. Dowiemy się np., że pobudzenie psa objawiające się skakaniem na człowieka i wyrywaniem się do przodu świadczy o tym, że czuje się on przytłoczony i sfrustrowany, a ziewanie oraz oblizywanie są oznaką dyskomfortu.

Portrety czworonogów przedstawiają różne rasy, zawierają komiksowe dymki, są zabawne i urocze, doskonale też oddają emocje bohaterów. Świetna, prosta książka dla wszystkich miłośników psów, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Poręczny, kieszonkowy format. Okładka twarda, szyta. Polecam.