Dzień rozbiórkowy na placu budowy


Autorka: Sherri Duskey Rinker
Ilustrator: AG Ford
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Poziom: BD O/I

 

Piąta odsłona bestsellerowej serii o placu budowy z rymowanym tekstem amerykańskiej autorki literatury dziecięcej; poprzednio: „Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” p. 23/2019.

Mali fani cyklu po raz kolejny obserwują swoich ulubionych bohaterów w akcji. Tym razem maszyny budowlane czeka duże wyzwanie – muszą bowiem wyburzyć stary, zrujnowany budynek. Najpierw do akcji wkracza dźwig z kulą burzącą, następnie koparka, wywrotka i ładowacz, na końcu zaś buldożer i betoniarka. Każdy z nich ma swoje zadanie do wykonania związane z wyburzaniem budynku, segregowaniem materiałów i sprzątaniem placu. Koparka-mocarka na przykład łyżką unicestwia najniższe piętra domu, a następnie za pomocą kleszczy wyrywa ze ścian pręty zbrojeniowe. Z kolei sprytna miniładowarka Brumka zajmuje się pracami rozbiórkowymi, do których używa hydraulicznego młota, chwytaka i szufli. Po pracowitym, ekscytującym Dniu Demolki ósemka dzielnych bohaterów idzie spać. Spersonifikowane maszyny w dynamicznej akcji rozbiórkowej świetnie zilustrował AG Ford.

Dzięki tej książeczce mali czytelnicy nie tylko poznają kolejne etapy rozbiórki budynku, ale też dowiedzą się, na czym polega praca w zespole, podział zadań i współpraca. Każdy z bohaterów ma inne umiejętności i odgrywa ważną rolę na placu budowy.

„Dzień rozbiórkowy na placu budowy” to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników maszyn budowlanych. Twarda oprawa, szyta. Polecam.