Aaron Mahnke Straszne miejsca

Straszne miejsca

Aaron Mahnke Straszne miejscaAutor: Aaron Mahnke                                                            Wydawnictwo: Zysk i S-ka

 

Wspaniała lektura do poduszki – zwłaszcza dla kogoś cierpiącego na bezsenność. Po przeczytaniu tej książki i tak nie zaśnie. Autor prowadzi popularny podcast „Lore”, w którym opowiada o wszelkim złu tego świata, a na ich podstawie regularnie wydaje książki. U nas pojawia się po raz pierwszy ze swoją twórczością. Powstają publikacje na temat historii samotności. Prace Aarona Mahnke są czymś w rodzaju historii zła w popularyzatorskim ujęciu.

Mahnke łączy makabrę z realiami historycznymi, w przypadku prezentowanej książki również z informacjami z zakresu architektury. Autor zabiera nas w podróż do miejsc, w których czai się niewypowiedziane zło, w których doszło do niewyjaśnionych tragedii lub po prostu dziwnych wydarzeń ze zjawami w rolach głównych. Odwiedzimy między innymi nawiedzony hotel „Stanley”. To właśnie w nim Stephen King wpadł na pomysł powieści „Lśnienie”. Wędrujemy też po Przełęczy Diatłowa, grobowców, w których skrywali się bezdomni, aby potem gorzko tego żałować i wielu innych miejsc mrożących krew w żyłach. Bardzo atrakcyjne – nastawione na szerokiego odbiorcę – opracowanie tematu. Pozycja zawiera bibliografię. Oprawa miękka, klejona.