Churchill. Opowieść o przegranym zwycięzcy


Autorka: Nina Smolar
Wydawnictwo Poznańskie

 

 

 

 

 

Książka biochemiczki, wydawczyni, działaczki dokumentującej protesty oraz niosącej pomoc prześladowanym w 1968 roku, to biografia jednego z najważniejszych mężów stanu XX wieku. Winston Churchill był wulkanem energii, człowiekiem, który pełnił wiele funkcji w służbie publicznej Wielkiej Brytanii – od żołnierza, poprzez parlamentarzystę, posady ministerialne, aż po stanowisko premiera w jednym z najdramatyczniejszych momentów dla Imperium Brytyjskiego.

Smolar opisała historię politycznej drogi Churchilla z lekkością i polotem, okraszając ją wieloma anegdotami i ciekawostkami. Dzięki tym zabiegom czytelnik poznaje pełnokrwistą postać polityka, z jego licznymi zaletami, ale również wieloma słabościami. Całość jest osadzona w dobrze zarysowanym historycznym kontekście, na tle zmian zachodzących w świecie i Imperium Brytyjskim.

Publikacja zawiera bibliografię, indeks nazwisk oraz ilustracje. Okładkę oraz strony tytułowe zaprojektowała Ula Pągowska. Ładnie wydana, w utwardzanej, szytej oprawie. Polecam.