Gagliardi Marfa Złodziej kolorów

Złodziej kolorów

Gagliardi Marfa Złodziej kolorówAutorka: Mafra Gagliardi                      Ilustrator: Stepan Zavrel              Wydawnictwo: Tatarak

Poziom: BD I

Klasyczny włosko-czeski duet powraca na listę. Poprzednio zaprezentowaliśmy „Sen o Wenecji” (p. 13/2021). Prezentowana pozycja to znakomite połączenie obrazu i tekstu. Ilustracje Zavrela przeszły do historii rysunku. Polscy czytelnicy dzięki „Złodziejowi kolorów” znów mogą podziwiać jego prace w pełnej krasie.

Specyficzną kreskę widać już na poziomie tytułowej postaci. Przypomina on antybohatera stworzonego według tradycyjnych wzorów i dawnej animacji. Złodziej kolorów pozostaje w kontraście do barwnego świata, który niweczy kolejnymi kradzieżami. Sprawiają one, że świat staje się szary, a tę zagadkę usiłuje rozwiązać chłopiec o imieniu Pinin. Odpowiedzi na wszystkie pytania okażą się prostsze niż Pinin mógł przypuszczać. Tajemniczy złodziej kolorów z kolei będzie postacią niejednoznaczną, której misja i pochodzenie otwierają pole do dyskusji z dziecięcym czytelnikiem. Oprawa twarda, szyta.