Autorka: Karina Obara Wydawnictwo Oficynka
Karina Obara jest powieściopisarką i dziennikarką, autorką takich powieści jak: “Grzecherezada” (P. 06/06) czy prezentowanej poprzednio: “Gracze” (P. 17/10). Po dwunastu latach wraca na listę Przeglądu z esejem, w którym swoje doświadczenia życiowe konfrontuje z refleksjami na temat poszukiwania tożsamości, duchowości i poznawania “prawdziwego Ja”. Jej rozważaniom towarzyszą liczne odniesienia do mitologii greckiej, filozofii i literatury.
Przedstawiając w sposób chronologiczny zdarzenia, których doświadczyła w dzieciństwie i życiu dorosłym, a także jako kobieta – córka, matka i partnerka, autorka analizuje je przez pryzmat metafizycznego przeżycia, odnajdywanego w procesach przekształcania samej siebie – poprzez wychodzenie poza własne ograniczenia. Jako wnikliwa, wrażliwa i wymagająca obserwatorka otaczającego świata, stara się dotrzeć do sensu istnienia i odróżnić iluzję (którą sama wykreowała) od rzeczywistości.
Narratorka, aby uchwycić ów sens, przedkłada bogactwo duchowe nad dobra materialne i przygląda się metafizyce tożsamości, smutku, śmierci, wątpliwości oraz przemiany. Lektura intrygująca, bogata w przemyślenia o charakterze egzystencjalnym wyrażone z kobiecego punktu widzenia.
Publikacja w miękkiej, klejonej oprawie, na końcu bibliografia i spis treści.