Sówka Jędruś : zabawa w artystów Dagmara Budzbon-Szymańska

Sówka Jędruś : zabawa w artystów

Sówka Jędruś : zabawa w artystów Dagmara Budzbon-SzymańskaAutorka: Dagmara Budzbon-Szymańska                  Ilustratorka: Daria Solak                                            Wydawnictwo Bosz

Poziom: BD O

 

 

 

 

 

Wydawcą prezentowanej pozycji jest wydawnictwo Bosz specjalizujące się w edycji albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Nowa, bogato ilustrowana publikacja dla dzieci pióra Dagmary Budzbon– Szymańskiej jest zaproszeniem odbiorców do obcowania ze światem sztuki i twórczego spędzania czasu.

Bohater opowieści – sówka Jędruś – spędza swoje pierwsze dni w przedszkolu. Mimo że początkowo tęskni za mamą, zawieranie nowych znajomości i wspólne zabawy z rówieśnikami pozwalają mu o tym problemie zapomnieć. Dodatkowo zaczynają fascynować go zajęcia plastyczne, podczas których dowiaduje się, na czym polega zawód artysty i w jaki sposób można wykorzystywać zwykłe przedmioty do wykonywania efektownych prac.

Lektura może być inspiracją zarówno dla dzieci, jak i rodziców angażującą obie strony do kreatywnego spędzania czasu i zachęcającą do podejmowania artystycznych działań z użyciem ekologicznych materiałów. Publikację zdobią kolorowe ilustracje wykonane przez Darię Solak.

Oprawa twarda, szyta. Poprzednio: “Tajemna kryjówka” (P. 15/22).