Mindfulness dla dzieci w 10 minut


Autorka: Maura Bradley
Ilustratorka: Cait Brennan
Wydawnictwo: ToTamto

 

 

Książka amerykańskiej certyfikowanej nauczycielki i instruktorki jogi to poradnik wprowadzający młodych czytelników w praktykę mindfulness.

Autorka w krótkim wstępie opisuje podstawowe zasady uważności i jej praktyczne zastosowanie w szkole, rodzinie, kontaktach z samym sobą i rówieśnikami. Następnie przedstawia sześćdziesiąt prostych ćwiczeń i proponuje, aby codziennie o dowolnej porze wykonywać jedno z nich, przeznaczając na nie dziesięć minut. W ten sposób młodzi odbiorcy wykształcą w sobie nawyk uważności. Zadania podzielone są na trzy części dostosowane do pór dnia (poranka, środka dnia i wieczora). Każda część zawiera dwadzieścia różnego rodzaju ćwiczeń opisanych krok po kroku i oznaczonych ikonkami spokoju, skupienia, kontaktu ze sobą oraz reakcji.

W zbiorze znajdziemy instrukcję uważnego mycia zębów, zabawne ćwiczenie oddechu na przybij piątkę, oczyszczającą umysł medytację o chmurach czy ćwiczenie pozycji motyla. Zaprezentowane tu techniki pomogą dzieciom się wyciszyć, skupić, uspokoić i zrelaksować. Książka ma przejrzysty układ graficzny. Świetnie się nadaje zarówno do samodzielnego użytkowania przez dzieci w wieku szkolnym, jak i dla rodziców oraz nauczycieli jako źródło inspirujących pomysłów do wykorzystania w pracy z dziećmi. Okładka miękka, klejona. Wartościowa lektura. Polecam.