Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach

Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach

Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągachAutorka: Stephanie Morgan                                Ilustrator: Joe Bucco                            Wydawnictwo Babaryba

 

Książka dwojga pasjonatów pociągów – autorki tekstu Stephanie Morgan i ilustratora Joego Bucco z pewnością ucieszy każdego małego fana szynowych pojazdów.

Wiedza na temat pociągów starych i nowych, powolnych i szybkich prezentowana jest w tej popularnonaukowej publikacji poprzez proste, rytmiczne, niekiedy rymowane, pełne wyrazów dźwiękonaśladowczych, krótkie fragmenty tekstu, które łatwo zapadają w pamięć i świetnie współgra z kolorową grafiką. Pojazdy pokazane są na ilustracjach z dużą starannością na tle krajobrazów przedstawiających różne zakątki świata – i z dbałością o detale, które przyku uwagę odbiorcy na długie chwile. Książka podzielona jest na kilka bloków tematycznych, po lekturze których czytelnik stanie się bogatszy o informacje na temat pociągów parowych, spalinowych, elektrycznych, służbowych, pasażerskich, towarowych i dalekobieżnych. Kilkulatek dowie się, do czego są przystosowane i jak wyglądają poszczególne wagony, czym jest kolej linowo-terenowa, most kratownicowy czy tender, a jego uwadze na pewno nie umkną ciekawostki o najszybszej lokomotywie parowej Mallard, tramwajach linowych, które jeżdżą już tylko po ulicach San Francisco, najsłynniejszym pociągu dalekobieżnym Orient Expressie czy najszybszym pociągu świata, który porusza się bez styku pojazdu z torem.

Książka wydana w oprawie twardej, szytej. Polecam.