Po drugiej stronie stawu


Autor: Joseph Kuefler
Wydawnictwo: Frajda
Poziom: BD O/I

 

 

Książka obrazkowa uznanego amerykańskiego autora i ilustratora to urzekająca opowieść o odkrywaniu świata i potędze dziecięcej wyobraźni.

Bohater, Ernest D., mieszka w dość odludnym, nudnym miejscu, w którym jedyną interesującą rzeczą jest dla niego staw. Od pewnego czasu próbuje zbadać za pomocą różnych sprzętów jego głębokość, aż pewnego dnia decyduje się zanurkować, aby odkryć, co się w nim kryje. W eksploracji ciemnych głębin stawu towarzyszy mu pies. Bohater dociera do bezkresnej, fantastycznej krainy znajdującej się po drugiej stronie stawu, w której spotyka jednorożce i dinozaury, leci na grzbiecie orła i odważnie walczy z przerażającymi stworami. Dzięki tym niesamowitym przygodom Ernest po powrocie do domu zupełnie inaczej zaczyna patrzeć na otaczający go świat, a w rzeczach, które dotychczas wydawały mu się nudne i zwyczajne, zaczyna dostrzegać niezwykłość.

Atrakcyjna wizualnie, wielowymiarowa, inspirująca i pobudzająca wyobraźnię książka. Większy format, okładka twarda, szyta. Polecam.