Dom w lesie


Autorka: Inga Moore
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Poziom: BD O/I

 

 

Autorska książka obrazkowa cenionej brytyjskiej ilustratorki i pisarki to urzekająca zwierzęca opowieść o przyjaźni i współpracy.

Historia tytułowego domu w lesie zaczyna się od dwóch małych świnek. Jedna buduje sobie szałas, a druga znajduje sobie kryjówkę w gęstych krzakach. Gdy pewnego dnia obie świnki udają się na spacer, do ich małych domków wprowadzają się nowi, dość potężni lokatorzy, łoś i niedźwiedzica, co skutkuje tym, że cała czwórka zostaje bez dachu nad głową. Próbując wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji, wpadają na pomysł, aby zbudować duży, solidny dom i wspólnie w nim zamieszkać. W realizacji tego planu pomaga im ekipa najlepszych budowniczych świata, czyli bobrów. Gdy dom – dzięki wyśmienicie układającej się współpracy – jest gotowy, czwórka przyjaciół przytulnie go urządza, odwdzięcza się też bobrom za ich pracę kanapkami z masłem orzechowym. Po pracowitym, pełnym wrażeń dniu bohaterowie spędzają swój pierwszy wieczór w nowym domu, opowiadając sobie bajki przy kominku.

Ogromne wrażenie robią malarskie, subtelne ilustracje w ciepłej palecie barw, które tworzą niezwykły klimat opowieści. Znakomita książka pokazująca wartość współpracy, przyjacielskich relacji i ciepła domowego ogniska. Sprawdzi się też jako lektura przed snem. Okładka twarda, szyta. Szczególnie polecam.