Części ciała. Liczby

Autorka: Ewa Podleś
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

 

Urocza kartonowa książka z nowego cyklu edukacyjnego wspierającego małe dzieci w nauce języka angielskiego, którego twórczynią jest znana ilustratorka i autorka, Ewa Podleś.

Każda książeczka z tego cyklu łączy zabawną historyjkę w komiksowym stylu opowiadającą o przygodach tytułowych bohaterów (żółtego stworka Popsa i pszczółki Boti) oraz słownik obrazkowy języka angielskiego z omawianego zakresu.

W prezentowanej części Pops i Boti udają się do gabinetu lekarskiego na badania profilaktyczne. W poczekalni spotykają najpierw zapłakanego stworka, który ma problem z policzeniem swoich palców, a później zagubionego robota z odkręconą nogą. Każdemu z nich podają pomocną dłoń. Na koniec zaś Pops wygłasza na uniwersytecie dla robotów wykład na temat wyglądu potworów.

Każda z krótkich, komiksowych scenek jest puntem wyjścia do zaprezentowania angielskich słówek i zwrotów podzielonych tematycznie. Mali czytelnicy mogą wspólnie z bohaterami liczyć paluszki i schody (do dziesięciu), zajrzeć do wnętrza prześwietlonego potwora, a dzięki porywającemu wykładowi Popsa poznać całkiem sporo różnych części ciała potworów. Podane w tak atrakcyjny sposób słownictwo samo wchodzi do głowy. Dodatkowo po zeskanowaniu kodu QR z okładki można odsłuchać słówka po angielsku. Niewątpliwym atutem książki są zabawne, pełne nasyconych kolorów ilustracje, które emanują pozytywną energią.

Znakomita propozycja do nauki przez zabawę. Poręczny format, solidne, kartonowe strony. Polecam. Poprzednio na liście: „Taka Alpaka” p. 14/2023.