„Szkoła w domu”

Julie Bogart Szkoła w domu

Autor: Julie Bogart
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

 

 

 

Książka na poły wspomnieniowa na poły o charakterze poradnikowym autorstwa Amerykanki, twórczyni programu edukacyjnego wspierającego nauczanie domowe, które we własnej rodzinie realizowała przez siedemnaście lat.

To cenna publikacja dla osób decydujących się na ten system edukacyjny, niezamknięta w realiach amerykańskich. Ma charakter uniwersalny. Przedstawia ideę i metodykę nauczania od strony praktycznej, ale bez odniesień do konkretnego, narodowego programu edukacji. Podsuwa pomysły na połączenie dziecięcych pasji i procesu nauczania, tak aby był dla nich interesujący i aktywny a nie odtwórczy i oparty wyłącznie na studiowaniu podręczników czy „klepaniu formułek”. Daje receptę na aranżację otoczenia, „klimat” nauki, wyjście poza ramy tradycyjnego szkolnictwa z długopisem czy ołówkiem w dłoni.

Lektura bardzo motywująca, nie ukrywająca przed czytelnikiem pułapek czyhających na rodziców, ale niezwykle pomocna w obecnych realiach nauczania zdalnego i hybrydowego. Ma nieco coachingowy charakter, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Wiarygodność publikacji podbudowują fragmenty biograficzne, stanowiące przykłady z życia dotyczące omawianych kwestii. Polecam. Książka zawiera przypisy i indeks.

Wydanie w miękkiej oprawie, ze skrzydełkami, klejone.

Fragment książki: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5302/Szkola-w-domu—Julie-Bogart