Samowystarczalni w domu i ogrodzie. Niezależnie i bliżej natury Joanna Włodarska

„Samowystarczalni w domu i ogrodzie. Niezależnie i bliżej natury”

Samowystarczalni w domu i ogrodzie. Niezależnie i bliżej natury Joanna WłodarskaAutorka: Joanna Włodarska                                  Wydawnictwo: Pascal

 

Joanna Włodarska zna odpowiedź na pytanie: „Jak żyć?”. Jest dziennikarką, reporterką, serowarką (poprzednio na liście: „Jak zrobić ser w domu”, p. 22/18), była szefową kuchni. Teraz dowodzi, że z równą łatwością przychodzi jej dzielenie się wiedzą z innymi.

Prezentowany poradnik usatysfakcjonuje wszystkich zwolenników życia eko. Autorka zawarła w książce mnóstwo wiadomości na temat prowadzenia ogrodu, uprawy ziół oraz warzyw. Największe – również pod względem objętościowym – wrażenie robi wątek ziołowy. Włodarska przedstawia szereg ziół wraz z opisem ich właściwości leczniczych, jak również zastosowania w niemal każdej dziedzinie codziennej egzystencji (kosmetyki domowej roboty; a nawet tabletki do zmywarki, czy środki do czyszczenia łazienki).

W drugiej części książki dochodzą do głosu talenty kulinarne Włodarskiej. Smakosze zapoznają się w niej ze sposobami przygotowania rozmaitych potraw zarówno mięsnych, jak i bezmięsnych ze znacznym udziałem bohaterów poradnika. Polacy bądźcie czujni! Przepisy na domowe alkohole (m.in. piwo) mogą wymazać z pamięci słowo: „kac”. Bogata merytorycznie, przejrzysta graficznie nowość. Tak dobre poradniki nie zdarzają się często. Oprawa miękka, klejona.