Pod tym samym niebem Robert Vescio

„Pod tym samym niebem”

Pod tym samym niebem Robert VescioAutor: Robert Vescio                            Ilustratorka: Nicky Johnston          Wydawnictwo: Adamada

Poziom: O/I

 

Chwytający za serce picture book, który promuje ginącą sztukę pisania tradycyjnych listów, wysyłania pocztówek. Robert Vescio bohaterami uczynił dwójkę dzieci mieszkających w dalekiej odległości, prawdopodobnie reprezentujących odmienne kultury. Dzieli ich więc nie tylko odległość geograficzna. Nicky Johnston świetnie opowiada pastelowym obrazem, zestawia postaci wypatrujące siebie nawzajem. Na ilustracjach jest wszystko: tęsknota, smutek, ale i nadzieja.

Historia rozwija się na naszych oczach. Obrazy układają się w na tyle logiczny ciąg, że właściwie nie potrzebują komentarza, ale słowo Vescio jest zawsze właściwe, trafia w sedno. Szkoleniowa kompozycja tekstu i rysunków, które dopełniają się symetrycznie jak na syntezę sztuk przystało. Pełna nieoczywistości opowieść o przełamywaniu granic. Walory dydaktyczne szyte na miarę XXI wieku. Oprawa twarda, szyta.