Liz Lawler Kiedy spałaś

„Kiedy spałaś”

Liz Lawler Kiedy spałaśAutorka: Liz Lawler
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

 

 

 

 

 

 

Debiut literacki Angielki, byłej pielęgniarki to wciągający thriller kryminalny, w którym Liz Lawler wykorzystała swoje doświadczenie zawodowe.

Prowadzona dwugłosem narracja przedstawia śledztwo w sprawie ataku na lekarkę. Wydarzenia ukazane są z perspektywy ofiary, utalentowanej i cenionej w środowisku specjalistki medycyny ratunkowej i śledczego przejmującego sprawę, gdy wydarzenia nabierają tempa. Fabułę zapoczątkowuje scena, w której bohaterka budzi się unieruchomiona na sali operacyjnej. Postać w uniformie chirurga grozi jej okaleczeniem i śmiercią. Po odzyskaniu świadomości kobieta składa zeznania, ale z braku konkretnych dowodów nikt z otoczenia nie dowierza jej opowieści. Pozbawiona wsparcia i oskarżana o zaburzenia psychiczne sięga po alkohol i leki pozwalające jej na z pozorny powrót do normalnego życia i obowiązków zawodowych. Gdy zaczyna sama przekonywać się, że być może jej wspomnienie to efekt traumy a nie rzeczywistych wydarzeń, na SOR trafia pod jej opiekę umierająca kobieta powtarzająca słowa, które usłyszała podczas porwania…

Trzymająca w napięciu, uzupełniona wątkami obyczajowymi i szczegółami dotyczącymi pracy szpitalnego oddziału ratunkowego (bardzo pozytywnie wpływają na realizm ukazanych zdarzeń), fabuła zapewni dobrze spędzony czas czytelnikom poszukującym thrillerów kryminalnych. Świetny debiut. Polecam.
Wydanie w miękkiej oprawie, książka klejona.