Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy Mark Woods

„Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy”

Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy Mark WoodsAutor: Mark Woods                          Wydawnictwo: Marginesy

 

Mark Woods – angielski pisarz, dziennikarz, autor poradników dla mężczyzn – debiutuje na liście poradnikiem „Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy”. Rzecz to oryginalna, ponieważ faceci, którzy chcą poradzić coś osobnikom tej samej płci w wiadomym zakresie prędzej zapraszają ich na wódkę niż biorą się za pisanie książki.

Woods jako ojciec trójki dzieci wybrał tę drugą możliwość. Przy całej świadomości podjętego trudu autora ani na chwilę nie opuszcza poczucie humoru. Czasem jest ono widoczne w języku, gdy Woods zdaje się sugerować coś zupełnie odwrotnego niż w rzeczywistości. Każdy rozdział kończy podsumowanie w postaci rad dla przyszłych tatusiów utrzymanych w żartobliwej konwencji, jednocześnie niesłychanie pragmatycznych. Podróż przez dziewięć miesięcy ciąży to ogromna dawka wiedzy podanej w atrakcyjny sposób.

Autor znalazł chyba złoty środek na dotarcie do jak najszerszego grona zainteresowanych i potencjalnie zainteresowanych czytelników. Połączył przyjemne z pożytecznym, czyli merytorykę z komunikatywnością na poziomie kumplowskim. Bardzo skrupulatny i chronologiczny opis przebiegu ciąży. Oprawa miękka, klejona.