"Duży Wilk i Mały Wilk"

„Duży Wilk i Mały Wilk”

"Duży Wilk i Mały Wilk"Autorka: Nadine Brun-Cosme
Ilustrator: Olivier Tallec
Wydawca: Wydawnictwo Dwie Siostry

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

Pełna uroku, opowiedziana nie wprost historia narodzin przyjaźni.
W samotni Dużego Wilka nagle pojawia się ktoś inny. Bohater obserwuje go z oddali i toleruje z rezerwą, ale i ciekawością, gdy niespodziewany gość, Mały Wilk postanawia jakiś czas mu towarzyszyć. Duży nie jest pewny czy chce by ktoś inny zamieszkał w jego samotni, gdzie niczego mu dotychczas nie brakowało. W dodatku ten nowy we wszystkim go naśladuje. Część obaw znika, gdy przekonuje się że Mały Wilk naprawdę jest mały i niewiele potrafi, chociaż odznacza się zapałem i dzielnością. Dumny z przewagi wybiera się na długi spacer. Gdy wraca Małego Wilka nie ma. Nagle odczuwa niepokój i tęsknotę…

To opowieść, którą odczytać można na wiele sposobów i odnieść do realiów znanych małemu czytelnikowi. Dosłownie, jako historię przyjaźni lub na przykład jako metaforę rodzeństwa, w którym starsze dziecko obawia się detronizacji przez młodsze.

Tekst ilustrują nastrojowe, podkreślające najważniejsze akcenty treści obrazy. Klimatyczne, barwne ilustracje ukazują bezbłędnie intencje i emocje sympatycznych bohaterów.
Nadine Brun-Cosme i Olivier Tallec to uznani twórcy literatury dziecięcej. Prezentowany tomik stanowi część trylogii, którą razem stworzyli.
Polecam, znakomita lektura.
Staranna edycja. Wydanie w twardej oprawie, szyte, na kredowym papierze. Większa czcionka.

Fragment publikacji: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-duzy_wilk_i_maly_wilk.html