To pestka! czyli Ogrodnictwo dla dzieci

„To pestka! czyli Ogrodnictwo dla dzieci”

To pestka! czyli Ogrodnictwo dla dzieciAutorka: Kirsten Bradley
Ilustrator: Aitch
Wydawnictwo: Kropka

 

 

 

 

 

Publikacja autorstwa Kirsten Bradley, australijskiej propagatorki rolnictwa permakulturowego, właścicielki farmy szkoleniowej Milkwood w Australii, na której uczy chętnych zasad samoregulującego systemu rolniczego.
Bogato ilustrowana książka to atrakcyjna forma popularyzacji wiedzy na temat przyrody, wprowadzenie w świat ogrodnictwa oraz kilka ciekawych propozycji na roślinne DIY dla młodych czytelników w wieku od przedszkolnego wzwyż. Część z projektów nie wymaga asysty dorosłego.
Publikacja zapoznaje dzieci z podstawowymi zasadami uprawy roślin ozdobnych i użytkowych. Na każdej stornie podkreślone są wartości ekologiczne i konieczność recyklingu (zgodnie z instrukcją po wykorzystaniu części materiału, zbędne elementy zostają przeznaczone na inny użytek lub wyrzucone zgodnie z zasadą sortowania odpadów). Wśród propozycji jest miedzy innymi las w słoiku, domowa uprawa ziół, szałas z zielonymi ścianami z pnączy, hotel dla owadów i zielnik. Dzieci zdobędą wiedzę na temat rozmnażania roślin oraz przechowywania nasion.
Warstwa ilustracyjna zachwyca barwami i dokładnie odzwierciedla instrukcje w treści. Autorem rysunków jest ukrywający się pod pseudonimem Aitch, rumuński ilustrator znany z ornamentów roślinnych.
Ta książka to świetny wybór by obudzić świadomość ekologiczną i podjąć warsztatowe wprawki w sztuce ogrodniczej.
Wydanie w twardej oprawie, szyte. Większy druk na grubym papierze. Książka zawiera słowniczek terminologiczny.

Fragment publikacji: https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/15-to-pestka