Moja droga Emmy Blue

„Moja droga Emmie Blue”

Moja droga Emmy BlueAutorka: Lia Louis
Wydawnictwo: Burda Książki

 

 

 

 

 

 

Romantyczna, urokliwa historia z dramatem w tle to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka angielskiej pisarki, która zadebiutowała zwyciężając w corocznym, literackim konkursie magazynu Elle, w 2015 roku.

Jej bohaterką jest trzydziestoletnia Emmie, od lat zakochana w swoim najlepszym przyjacielu. Ich przyjaźń zaczęła się w oryginalny sposób. Jako szesnastolatka wypuściła balon z karteczką adresowaną do przypadkowego odbiorcy. Nietypowa przesyłka z Anglii dotarła aż na wybrzeże Francji, do jej ówczesnego równolatka, Lucasa. Młodzi wraz ze starszym bratem znalazcy, Lucasem stali się nierozłączni, zastępując dziewczynie rodzinę. Emmie wychowywana przez matkę nigdy nie poznała tożsamości ojca, tworząc mu legendę opartą na zdawkowych informacjach rodzicielki, z którą łączyła ją toksyczna relacja. Pozostawiona samej sobie po zgłoszeniu molestowania seksualnego przez nauczyciela nie znalazła w niej żadnego oparcia a społeczność szkoły zwróciła się przeciwko niej. Jedynym oparciem była przyszywana francuska rodzina. Czytelnik poznaje Emmie w newralgicznym momencie życia, gdy spodziewa się że Lucas się jej oświadczy…

„Moja droga Emmie Blue” to wymarzona lektura dla oczekujących opowiedzianej z wyczuciem historii o złamanym sercu, miłości, sile przyjaźni i zaskakujących zwrotach losu. Lekkości fabule dodaje humor w dialogach, który równoważy cięższe momenty w życiorysie bohaterki.

Lia Louis tworząc powieść nie sięgnęła po nowe, nieznane motywy gatunku a jednak stworzyła za ich pomocą historię świeżą i niepowtarzalną. Porywająca. Polecam.

Wydanie w miękkiej oprawie, klejone.