„Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota?”

Autor: Magda Firlej-Oliwa
Wydawnictwo: Otwarte

Książka lekarki weterynarii pracującej w jednej z krakowskich lecznic, zootechniczki i autorki popularnego na Instagramie profilu Weterynarz Też Człowiek to praktyczny poradnik na temat zdrowia psów i kotów skierowany do ich opiekunów.

Autorka przeprowadza czytelników przez poszczególne etapy życia zwierząt oraz wyjaśnia, jak dbać o ich zdrowie i profilaktykę. Udziela wskazówek dotyczących opieki, wizyt lekarskich, szczepień, rutynowych zabiegów, badań i higieny jamy ustnej. Dzieli się zarówno wiedzą teoretyczną, jak też historiami pacjentów.

W książce znajdziemy kalendarz szczepień oraz informacje dotyczące pseudohodowli, adopcji, odrobaczania, kastracji, znieczulenia, różnych chorób oraz eutanazji. Poradnik napisany jest w przystępny sposób i bezpośrednim stylem. Podzielony jest na dziesięć rozdziałów, z których część ma formę fikcyjnej rozmowy (autorka odpowiada na zadawane przez opiekunów zwierząt pytania). Książka zawiera przypisy oraz bibliografię.

Ciekawa pozycja pokazująca, jak być odpowiedzialnym opiekunem zwierzaka oraz odsłaniająca kulisy zawodu lekarza weterynarii. Szczególnie będzie przydatna dla początkujących właścicieli psów i kotów. Oprawa miękka, klejona. Polecam.