„Moja siostra, mój brat”

Autorka: Małgorzata Swędrowska
Projekt graficzny: Joanna Bartosik
Wydawnictwo: Wytwórnia

Poziom czytelniczy: BD O

 

 

 

 

Trzeci tomik w familijnym projekcie duetu – pisarki i nauczycielki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, Małgorzaty Swędrowskiej i ilustratorki Joanny Bartosik, opublikowany po książkach „Moja mama, mój tata” p. 22/18 i „Moja babcia, mój dziadek” p. 3/20.

Tym razem autorki w konwencji przyjętej we wspomnianych częściach cyklu przedstawiają relacje siostrzane i braterskie, to co łączy, różni i zachwyca. Scenki z życia braci i sióstr przedstawiają chwile czułości, beztroskiej zabawy, ale i konfliktów. Podpisane krótkimi zdaniami obrazki prowokują do omówienia przedstawianych sytuacji, odniesienia ich i porównania do własnych doświadczeń czytelników.

Zależnie od wieku odbiorcy w lekturze poprzestać można na studiowaniu samej warstwy graficznej lub cieszyć się konwencją zabawy słowem, związkami frazeologicznymi, porównaniami, docenić ich żartobliwy w zestawieniu z ilustracją wymiar.
Znajomość treści poprzednich tomików pozwoli na odnalezienie w najnowszym postaci rodziców i dziadków. Bogate w detale rysunki pozwolą na zabawę w poszukiwanie wybranych szczegółów.

Lektura o dużym potencjale aktywnościowym. Polecam.
Wydanie w twardej oprawie, szyte. Duża czcionka.

Fragment publikacji: https://wytwornia.com/pl/p/Moja-siostra%2C-moj-brat-/137