Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział Natalia Hailes Ash Spivak

„Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców”

Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział Natalia Hailes Ash SpivakAutorki: Natalia Hailes, Ash Spivak                   Wydawnictwo: Mamania

 

Rzeczowy poradnik – jednocześnie napisany lekkim językiem – dwóch amerykańskich douli. Matki Polki, które jeszcze nie rodziły, trafiają pod dobre skrzydła. Prezentowana pozycja jest fachowa, autorki nie stronią jednak od żartu, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z powagi tematu; jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi. Konwencja przyjęta w książce sprawdza się znakomicie.

Ten zbiór porad, ćwiczeń, ciekawostek dotyczących wszystkich trymestrów ciąży stanowi naprawdę rzetelny oręż w ręku niedoświadczonych rodziców. Doule nie tworzą mitów, nie pocieszają, są bardzo pomocnymi realistkami. Ich interwencja obejmuje zarówno przygotowanie psychologiczne, jak i fizyczne na poród.

Całość dotyczy sfery intymnej, ale niektóre fragmenty dotyczą kwestii najskrytszych, tj. spadek libido po porodzie, czy też potrzeby fizjologiczne w trakcie narodzin pociechy. W środku znajdują się również swego rodzaju ściągawki, których może użyć zdezorientowany partner kobiety. Przyszłe mamy mogą skorzystać ponadto ze scenariusza dobrej rozmowy z własną matką na temat tajników rodzenia.

Dla przyszłych rodziców pytanie postawione w tytule powinno przestać istnieć po lekturze tekstu autorstwa Hailes i Spivak. Pozycja zawiera przydatne linki, polecaną literaturę, jest atrakcyjna graficznie. Oprawa twarda, szyta.