Rozmowa z kotem Małgorzata Biegańska-Hendryk

„Rozmowa z kotem”

Rozmowa z kotem Małgorzata Biegańska-HendrykAutorka: Małgorzata Biegańska-Hendryk         Wydawnictwo: Buchmann

 

Kompleksowy poradnik Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk – technik weterynarii, zoo dietetyczki kotów, autorki bloga „Kocibehawioryzm.pl”. Poprzednio na liście: „Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota!” (p. 22/15).

Wiadomo, że koty rządzą człowiekiem, a nie odwrotnie. Zawsze jednak można się dogadać. Biegańska-Hendryk wskazuje różne ku temu możliwości. Tłumaczy i objaśnia czytelnikom indywidualne cechy mruczków, ujawnia sekrety kociego życia. Jest ich całkiem sporo. Przekaz Biegańskiej-Hendryk to właściwie badania naukowe, które w połączeniu z doświadczeniem behawiorystki i przystępną formą, mogą być fascynującą lekturą dla wszystkich posiadaczy kotów.

Nie ulega wątpliwości, że są one zwierzętami, do których instrukcja obsługi jest jak znalazł. W książce znalazły się rozwiązania większości problemów, jakie może napotkać właściciel kota: zdrowie, walory kastracji, żywienie, komunikacja, przygotowanie kociej przestrzeni. Pozycja zawiera przypisy. Oprawa miękka, klejona.