Przygoda w Copper Beeches

Przygoda w Copper Beeches

Przygoda w Copper BeechesAutor: sir Arthur Conan Doyle                                       Ilustratorka: Arianna Bellucci                                            Adaptacja: Stephanie Baudet                                     Wydawnictwo: Tandem

Poziom: BD I

Dwunasty tom – zaplanowanego na trzydzieści pozycji – cyklu adaptacji dla dzieci klasyki literatury detektywistycznej pióra sir Arthura Conana Doyle’a. Poprzednio na liście: „Trzej studenci” (p. 11/21). Opowiadanie „Przygoda w Copper Beeches” oryginalnie zostało opublikowane w „The Strand Magazine” w 1892 roku, później trafiło do książki „Przygody Sherlocka Holmesa”.

Prezentowana seria stoi na wysokim poziomie. „Przygoda w Copper Beeches” należy do jej najmocniejszych punktów. Opowiadanie bowiem nie jest oparte na zagadce kryminalnej, lecz na intrydze uknutej człowieka, który zaproponował pracę Violet Hunter – młodej kobiety szukającej pomocy u Sherlocka Holmesa. Nie należy więc obawiać się, że tekst zawiera sceny nieodpowiednie dla dzieci. Historia powinna wciągnąć czytelników poprzez splot dziwnych zdarzeń. Gdy Violet Hunter puka do drzwi na Baker Street i opowiada o lukratywnej ofercie pracy jako guwernantka, słynny detektyw już wie, że będzie to ciekawa sprawa poprzez nieprawdopodobieństwo całej sytuacji, a jej drugie dno odsłoni mroczną prawdę na temat autora oferty. Oprawa twarda, szyta.