Przewodnik kotki po nocnym niebie Stuart Atkinson

Przewodnik kotki po nocnym niebie

Przewodnik kotki po nocnym niebie Stuart AtkinsonAutor: Stuart Atkinson                                            Ilustrator: Brendan Kearney                          Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

Bardzo dobra książka o tematyce astronomicznej dla dzieci mniej więcej od szóstego roku życia. Stuart Atkinson (poprzednio na liście: „Na księżyc”, p. 14/19; konsultant publikacji) to specjalista od kosmosu, pasjonat, entuzjasta amatorskiego uprawiania astronomii.

Dobrze się stało, że potrafi on przekazywać swoją ogromną wiedzę dzieciom. Istotny chwyt na drodze do osiągnięcia sukcesu w tym zakresie polegał na postawieniu w centrum tej popularnonaukowej publikacji kotki o imieniu Felicity, czyli jedynego kota, który odbył udany lot kosmiczny. Felicity jest obecna na większości rozkładówek, oprowadza czytelników po rozmaitych kosmicznych obiektach. Taki zabieg zdecydowanie ułatwia śledzenie tekstu Atkinsona, w którym zawarł on maksimum merytorycznej treści jak na wydawnictwo dla dzieci. Dowiedzą się one, co należy zrobić, aby prawidłowo obserwować niebo i to o różnych porach roku.

Naprawdę udane połączenie podstawowej wiedzy o gwiazdach i satelitach z bardziej skomplikowanymi zawiłościami odnośnie konstelacji. Lektura może przynieść konkretne pozytywne skutki łącznie z umiejętnością wskazania na niebie czegoś więcej niż Wielki Wóz. Pozycja zawiera słowniczek oraz indeks. Oprawa twarda, szyta.