Same piękne rzeczy Wspomnienia Hunter Biden

Same piękne rzeczy. Wspomnienia

Same piękne rzeczy Wspomnienia Hunter BidenAutor: Hunter Biden                                                   Wydawnictwo: Agora

 

Zaskakująco dobra książka Huntera Bidena – syna prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaskakująco, ponieważ publikacje pisane przez członków rodziny znanych osobistości najczęściej nie należą do pozycji oryginalnych. Tym razem jest stanowczo inaczej.

Dramatyczna historia autora pozwala przy okazji ujrzeć w innym świetle Joe Bidena. Hunter bardzo wcześnie stracił matkę i siostrę, które zginęły w wypadku samochodowym. Sam odniósł w nim poważne obrażenia. Koleje jego dorosłego życia to pasmo nieszczęść związanych z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Młody Biden opisał wszystko dojrzale i precyzyjnie. W książce wyczuwa się rzecz jasna element propagandowy po zwycięskich dla ojca wyborach, ale nie zatrzymywałbym się zbyt długo przy tej wadzie. Należy szukać plusów, a tych jest naprawdę sporo.

„Same piękne rzeczy” (nawiasem mówiąc – dobry, ironiczny tytuł) to prawdziwa spowiedź autora. Konfesyjny charakter książki nie bazuje na chęci wywołania szoku czy skandalu. Porządny materiał o tym, że wszyscy ludzie mają jednak podobne problemy. Oprawa twarda, szyta.