Twoja misja Leonardo da Vinci Emmanuelle Kecir-Lepetit

Twoja misja. Leonardo da Vinci

Twoja misja Leonardo da Vinci Emmanuelle Kecir-LepetitAutorka: Emmanuelle Kecir-Lepetit                          Ilustracje: Arnaud Demaegd                              Wydawnictwo: Mamania

 

Książki paragrafowe zdobywają coraz większą popularność. To świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym, edukacji, ćwiczenia umysłu i rozrywki. Emmanuelle Kecir-Lepetit (poprzednio na liście: „Ciało i zdrowie człowieka”, p. 24/09) zabiera czytelników w podróż w czasie aż do 1504 roku, gdy we Florencji królował Leonardo da Vinci.

W „Twojej misji” wcielamy się w piętnastoletniego bohatera – mieszkańca Mediolanu – który pod wrażeniem fresków słynnego artysty postanowił wyruszyć do Florencji, aby spotkać go osobiście. Kiedy wchodzi do pracowni, nie zastaje da Vinciego, ale jeden z jego uczniów proponuje bohaterowi rozejrzenie się po pomieszczeniu. Od tej pory czytelnik wybiera już samodzielnie fabularną ścieżkę, decyduje o kolejności rozdziałów, przy okazji rozwiązuje zagadki, no i rzecz jasna zdobywa wiedzę biograficzno-historyczną.

Pod względem fabuły rzecz broni się pod każdym względem. Jedyna uwaga dotyczy ubogiej warstwy ilustracyjnej, choć w książkach paragrafowych nie są one raczej gwoździem programu. Liczy się w nich przede wszystkim dobra zabawa oraz skuteczna nauka. Oprawa miękka, klejona.