Nasze idealne małżeństwo


Autorka: Loreth Anne White
Wydawnictwo: Mando

 

 

Pierwsza na polskim rynku książka nagradzanej kanadyjskiej pisarki i dziennikarki to trzymający w napięciu thriller psychologiczny.

Ellie, córka kanadyjskiego miliardera i dziedziczka fortuny, zostaje podejrzana o zamordowanie swojego męża, Martina. Relacje z procesu i sesji z biegłym psychiatrą przeplatają się z retrospekcjami, w których poznajemy przebieg śledztwa prowadzonego przez policjantkę Lozzę oraz historię i wersję głównej bohaterki.

Kilka lat wcześniej Ellie straciła swoją trzyletnią córeczkę, a jej pierwsze małżeństwo się rozpadło. Przeżyła wtedy załamanie psychiczne i uzależniła się od leków oraz alkoholu. Dwa lata po tej tragedii poznaje Martina, australijskiego dewelopera budowlanego, który okazuje jej zrozumienie i troskę. Szybko zostaje jego żoną i partnerką w biznesie – decyduje się bowiem zainwestować ogromne pieniądze w jego projekt deweloperski, luksusowe osiedle na australijskim wybrzeżu. Po przeprowadzce do Australii w jej idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy, czarujący wcześniej mąż budzi w niej lęk, w dodatku niepokoją ją pogróżki przeciwników budowy osiedla. To, co wydarzyło się w tym małżeństwie i kto zamordował dewelopera, próbuje wyjaśnić policjantka Lozza.

Autorka umiejętnie buduje napięcie, portrety psychologiczne bohaterów i klimat, tworząc intrygującą, pełną zwrotów akcji, wielowątkową historię. Bardzo wciągająca lektura. Oprawa miękka, klejona. Polecam fanom gatunku.