Od początku czyli Powstanie i rozwój życia na Ziemi

Autorka: Katarzyna Bajerowicz
Wydawca: Nasza Księgarnia

 

 

 

 

 

 

Wielkoformatowa, zwracająca uwagę piękną szatą graficzną książka ilustratorki Katarzyny Bajerowicz to atrakcyjnie podana historia życia na Ziemi.

Tę popularnonaukową publikację z powodzeniem zaproponować można uczniom szkoły podstawowej, ale i starszy czytelnik chętnie z jej pomocą odświeży pamięć. Zwłaszcza ten, który docenia estetykę wydania. Tekst poddany został konsultacji merytorycznej paleontologa Tomasza Suleja, geolożki Oliwii Grafki i antropolożki Grażyny Liczbińskiej. Język publikacji dostosowany jest do wieku odbiorcy. W treści sformułowania naukowe zredukowane są do minimum na rzecz przystępnego wykładu z graficznym wyróżnieniem najważniejszych wiadomości. Tekst i ilustracje znakomicie się dopełniają. Temat przedstawiony został bardzo atrakcyjnie, zainteresuje więc nie tylko najpewniejszą grupę odbiorców jakimi są czytelnicy, miłośnicy dinozaurów. Tom kończy wykaz muzeów w Polsce z ekspozycjami poświęconymi historii Ziemi oraz spis krajowych parków dinozaurów.

Książka powinna trafić na półkę z literatura popularnonaukową w każdej bibliotece dla dzieci i młodzieży. Wydanie w twardej oprawie, szyte, na kredowym papierze, większa czcionka.

Fragment: https://nk.com.pl/od-poczatku–czyli-powstanie-i-rozwoj-zycia-na-ziemi/p2908.html