Wyprawa po smoki

Autorka: Emma Roberts
Ilustrator: Tomislav Tomić
Wydawnictwo: Znak Emotikon

 

 

 

 

 

Wielkoformatowy picturebook to efekt współpracy angielskiej pisarki literatury dla dzieci i młodzieży, Emmy Roberts, występującej tu pod pseudonimem strażniczki smoków Curatorii Draconis i chorwackiego ilustratora Tomislava Tomića.

Autorka zaprasza czytelnika w rejs śladem niebiańskiego smoka. Zanim pretendent do załogi Smoczej Arki spotka najrzadszego ze starożytnych gadów (na wyklejce czeka go niespodzianka, jako nagroda za trudy terminowania) Curatoria Draconis i jej współzałoganci naukowcy (w tym bibliotekarka) zaznajomią go ze smoczym uniwersum. Ucharakteryzowany na kompendium tekst z umiejętnie wkomponowanymi w legendy (np. o złotym jabłku), wymieszanymi z wydarzeniami historycznymi i rozplanowanymi na faktycznej mapie świata informacjami o fantastycznych gadach to wspaniała lektura dla wszystkich, niezależnie od wieku sympatyków smoków. Zawartość tomu jest stylizowana na zbiór fragmentów dzienników naukowych, raportów, archiwalnych listów, fragmentów artykułów prasowych i haseł z leksykonów z adnotacjami pochodzącymi od strażników smoków.

Szata graficzna tomu zwraca uwagę barwą i szczegółowością wykonanego piórkiem i tuszem rysunku. Nadaje ona książce unikalny charakter. Zajmujący, wartościowy i pięknie wydany picturebook. Książka w twardej oprawie, szyta. Papier kredowy.