Pustynie. Oceany

Autor: Tomasz Kowalczyk
Ilustratorka: Justyna Styszyńska
Wydawnictwo: Widnokrąg

 

 

 

Dwustronny album autorstwa doktora biologii Tomasza Kowalczyka i ilustratorki Justyny Styszyńskiej poświęcony pustyniom i oceanom to atrakcyjna publikacja popularnonaukowa dla młodzieży szkolnej, ale zawarte w niej ciekawostki zainteresują i zaskoczą także starszych czytelników.

Uwagę zwraca szata graficzna – połączenie tradycyjnych technik malarskich i komputerowych, operowanie barwną plamą, dające w efekcie sugestywny obraz. Pomysłowe zestawienie antagonistycznych krajobrazów przynosi atrakcyjnie podaną wiedzę. Podane skrótowo, jasnym i przystępnym językiem wiadomości, bogato przeplatane ciekawostkami tworzą łatwy w odbiorze tekst popularno-naukowy. Jeden z rozdziałów porusza także temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska odpadami plastikowymi (przedstawia przykłady, opisuje co znaleziono w żołądkach padłych zwierząt, które pomyliły odpady z pożywieniem).

Książka będzie świetnym uzupełnieniem półki z literaturą popularnonaukową w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Wydanie w twardej oprawie, szyte, na grubym papierze.

fragment: https://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/ksiazki/pustynie-oceany/