Ted Bundy Bestia obok mnie Ann Rule

Ted Bundy. Bestia obok mnie

Ted Bundy Bestia obok mnie Ann RuleAutorka: Ann Rule                                                           Wydawca: SQN

 

Idealna propozycja dla fanów kryminalistyki. To zdecydowanie najsłynniejsza książka w dorobku Ann Rule (poprzednio na liście: „Serce pełne kłamstw” (p. 7/12) – absolwentki psychologii, świetniej znającej się na administracji policyjnej i prowadzeniu dochodzeń na miejscach zbrodni. Autorka dobrze też znała się z samym Tedem Bundym. Działali razem w ośrodku pomocy kryzysowej w Seattle.

Umiejętność korzystania z kompetencji zawodowych łączy się więc na kartach prezentowanej pozycji z zażyłością osobistą. Rule nie kochała Bundy’ego (ani on jej), ale łączyły ich więzi przyjaźni. Kobieta korespondowała z mordercą jeszcze długo po jego aresztowaniu, do końca jakby powątpiewając w winę. Lektura przynosi mnóstwo szczegółowych informacji z sal sądowych, dużo faktów biograficznych, drobiazgowych relacji ze śledztw. Momenty gdy policja była na tropie Bundy’ego, a jego bliscy zaczynają domyślać się prawdy, mrożą krew w żyłach. Rule sporo miejsca poświęca też ofiarom, które w tego typu pisarstwie stają się często jedynie anonimowym dodatkiem do diabelskiego menu.

Polskie wydanie oparto na najnowszym amerykańskim pochodzącym z 2008 roku. Oprawa twarda, szyta. Bardzo polecam.