Jak koala zjadł rogala Ewa Kuczkowska

Jak koala zjadł rogala

Jak koala zjadł rogala Ewa KuczkowskaAutorka: Ewa Kuczkowska                       Ilustrator: Bartek Brosz                  Wydawnictwo: Adamada

Poziom: BD I

Ewa Kuczkowska (I raz na liście) do tej pory zajmowała się głównie twórczością i przekładami dla dorosłych. Przetłumaczyła na potrzeby teatru między innymi dramaty Rolanda Topora.

Jej debiut w literaturze dla dzieci jest bardzo przyzwoity, powinien wywołać uśmiech na twarzy każdego małego czytelnika, autorka wykorzystała całą przestrzeń książki. Na samym końcu proponuje quiz z pytaniami dotyczącymi ukazanych wcześniej wydarzeń, dodaje ukrytą scenę.

Sama historia dotyczy natomiast pewnego zdolnego piekarza, który nie miał jednak talentu ekonomicznego. W efekcie dochodziło do rozminięcia ciężkiej pracy i zysków. Gdy wymyślił promocję dla zwierząt, które za jeden jedyny grosz mogły żądać, czego zapragną, nie spodziewał się jeszcze, jak brzemienna w skutkach będzie ta decyzja. Przyjemna bajka z kilkuwarstwowym przekazem z zakresu matematyki, ekonomii oraz fauny. Oprawa twarda, szyta.